Co może dostać dziecko przystępujące do komuni

Prezent na komunię powinien sprawiać radość dziecku. Co nie oznacza, że musi to być od razu coś wielkiego, a na dodatek drogiego. Dziecko jest w stanie ucieszyć się nawet ze zwykłej książki. Tym bardziej, że czytanie jest tak ważną częścią w ewolucji młodego człowieka. Zarówno, jeżeli chodzi o dziewczynki, jak również o chłopców. Jeżeli dziecko otrzyma książki do czytania, to na pewno znajdzie czas na to, aby je przeczytać. Więc tym bardziej warto pomyśleć o tym, aby ciekawą lekturę zakupić młodemu człowiekowi.

Nieunikniona. Baśnie Matki Śmierci z całego świata

Czy dzieci będą chciały czytać o śmierci? Pytanie na które można odpowiedzieć w różnoraki sposób. Może sam temat nie kojarzy się zbyt wesoło, ale warto sprawdzić, że książka zainteresuje nie tylko młodych obywateli, ale także ich rodziców. Tym bardziej, że Ana Cristina Herreros przedstawia Śmierć nie jako coś złego. To raczej opowieść o Śmierci, która traktuje wszystkich jednakowo, jak swoje dzieci. Autorka umieściła w środku 44 fascynujące opowieści, które bazują na kulturach: buszmeńskiej, azteckiej, aborygeńskiej, indyjskiej, arabskiej, tybetańskiej, chińskiej czy też hiszpańskiej i greckiej. O czym dokładnie mówią te opowiadania? Odpowiedź na to pytanie, znaleźć można w tej właśnie książce.

Czy wojna jest dla dziewczyn?

Autorem tej książki jest Paweł Beręsewicz, który postanowił przypomnieć, w formie bajki, historię Elżbiety Łaniewskiej. To ona, w chwili wybuchu II wojny światowej, miała dziewięć lat. Do tej pory żyła jak wiele innych rówieśnic, które cieszyły się po prostu swoim dzieciństwem. 1 września sprawił, że dziewczynka musiała tak naprawdę przeżyć przyspieszoną lekcję dorastania. W szczególności, że jej tata nagle zniknął. Podobno w ważnych sprawach. Mama-lekarka pracowała dniami i nocami. Żołnierze nie raz i nie dwa, pytali Elę o jej rodzinę. Lektura trudna, ale konieczna dla dzieci, aby mogły one zrozumieć wagę pewnych rzeczy, jakie niosła ze sobą kiedyś wojna.